شماره : 2432
۳۱ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۵

برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده شرکت خودروسازی سایپا

جلسه مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده صاحبان سهام شرکت خودروسازی سایپا (سهامی عام) منتهی به 29 اسفندماه سال 1402 با حضور ۷۴.۳۹ درصد سهامداران حقیقی و حقوقی برگزار شد. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛ مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت خودروسازی سایپا (سهامی عام)، با حضور علی شیدایی،‌ رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا به عنوان رییس مجمع؛ غلامرضا چنانه، قائم مقام مالی و اقتصادی مدیرعامل شرکت سایپا به عنوان دبیر مجمع؛‌ جواد مالکی، نماینده سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و صادق سلیمی، نماینده صندوق بازنشستگی فولاد به عنوات ناظران اول و دوم؛ مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت سایپا؛‌ حسابرس و نماینده سازمان بورس برگزار شد.

این مجمع با دستور جلسه استماع گزارش هیات مدیره، حسابرس و بازرس قانونی شرکت،‌ بررسی و تصویب صورت‌های مالی برای سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 1402، انتخاب حسابرس مستقل و بازرس قانونی برای سال مالی 1403 آغاز شد.

پس از قرائت گزارش هیأت مدیره در مورد فعالیت‌ها و ارایه توضیحات مدیرعامل گروه، صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند 1402 شرکت خودروسازی سایپا مورد تصویب سهامداران و مجمع قرار گرفت و سازمان حسابرسی به عنوان بازرس و حسابرس قانونی و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه كثیرالانتشار جهت درج آگهی‌های شركت برای سال 1403 تعیین و اعضای حقوقی هیات مدیره با تصویب اكثریت اعضاء انتخاب شدند.

شایان ذکر است پس از مجمع عمومی عادی سالیانه، مجمع عمومی فوق العاده شرکت خودروسازی سایپا برگزار و اصلاح ماده 2 اساسنامه مرتبط با موضوع فعالیت شرکت به تصویب رسید.

در این جلسه سهامداران سوالات خود را مطرح کردند و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره به این سوالات پاسخ دادند. جلسه یاد شده به صورت مجازی و آنلاین برای سهامداران برگزار شد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2432 توسط modir و در روز یکشنبه 31 تیر 1403 ساعت ۲۱:۰۵:۳۲
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2429
۳۱ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲

گزارش مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به سهام داران؛

تامین ارز و اصلاح قیمت لازمه تحقق هدف تولید امسال/ شرکت‌های غیراقتصادی ایران‌خودرو واگذار می‌شوند/ اعلام قیمت ری‌را تا پایان هفته

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مجمع عمومی سالانه این شرکت، ضمن تشریح عملکرد و دستاوردهای یک سال مالی منتهی به اسفند۱۴۰۲، رویکردهای این شرکت برای سال جاری در مسیر توسعه و سودآوری را برشمرد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛علیمردان عظیمی با بیان این‌که در مسیر تحقق شعار امسال، برنامه افزایش ۲۷ درصدی تولید در دستور کار ایران خودرو قرار گرفته است، اظهار کرد: شروط تحقق تولید سال ۱۴۰۳، تامین ارز به میزان مورد نیاز و به روزآوری قیمت محصولات است.
وی با اشاره به رویکرد ایران خودرو برای تحقق تولید و عرضه خودرو در سال ۱۴۰۳، عنوان کرد: تمرکز تولید بر محصولات اقتصادی اولین برنامه ایران خودرو در سال جاری است. در سال گذشته برای هشت محصول قیمت‌های خوبی گرفته شد که حاشیه سود مختصری به همراه آورد. اثر اقتصادی هشت محصول، امسال به ثمر خواهد نشست.
وی کاهش بهای تمام شده و اصلاح قیمت را دو ضرورت صنعت خودرو و رویکردهای اصلی ایران خودرو دانست و اظهار کرد: برنامه ایران خودرو در سال جاری کاهش شش درصدی بهای تمام شده محصولات است که می تواند در کنار اصلاح قیمت، به سودآوری ایران خودرو کمک کند. دست کم ۳۰ درصد از زیان انباشته ایران خودرو از محل بهای تمام شده بالای تولید محصولات است.

تولید اقتصادی
مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به چابک‌سازی سازمان و مدیریت تخصیص بهینه نقدینگی به عنوان سومین رویکرد ایران خودرو در سال جاری، اظهار کرد: برای نخستین بار در هیات مدیره تصمیم گرفته شد تا بیش از ۴۰ شرکت زیرمجموعه تعیین تکلیف شوند و در این راستا برخی از شرکت‌ها ادغام و برخی به مزایده گذاشته شد و برخی نیز در بورس به فروش خواهند رفت. این‌که بدنه محصول در شرکت ایران خودرو تولید و رنگ شود و برای مونتاژ قطعات به سایتی در ۶۰۰ کیلومتری این مجموعه ارسال شود تا تبدیل به خودرو شود، اقتصادی نیست. شرکت های موازی و شرکت هایی که سودده نیستند، طبق مصوبه هیات مدیره تعیین تکلیف خواهند شد.
عظیمی با اشاره به مدیریت جریان تعهدات به عنوان چهارمین رویکرد سال ۱۴۰۳، گفت: سامانه ثبت نام خودرو موجب گرفتاری خودروساز، صنعت خودرو و مردم شده است. مردم بر اساس منافع اقتصادی خودرویی را ثبت نام کردند، اما تولیدکننده بر اساس توانایی و با در نظر گرفتن منافع سهام‌دار، خودرو تولید کرده است. با این که از منظر قانونی تعهدی برای ثبت نام کنندگان در سامانه یکپارچه ایجاد نشده بود، اما خود را متعهد دانسته و برای همه افرادی که در سامانه ثبت نام کردند دعوت نامه صادر کرده و خودرو تحویل داده ایم.
وی با اشاره به کاهش تعهدات به مشتریان اظهار کرد: ما برای حفظ حقوق سهام‌داران و مشتریان ایران خودرو، آینده فروشی نمی کنیم.

اعلام قیمت ری را، چهارشنبه این هفته
وی با اشاره به افزایش سهم و تیراژ محصولات برند ایران خودرو به عنوان پنجمین رویکرد این خودروساز در سال جاری گفت: به تمامی کارکنان، مهندسان، زنجیره تامین و زحمت کشان ایران خودرو که صادقانه کار کرده و خودروی با کیفیت ری را را تولید کردند، افتخار می کنم.
وی با بیان این‌که ری‌را ایمن ترین خودروی تولید داخل است، گفت: چهارشنبه هفته جاری قیمت این محصول اعلام خواهد شد و محصول وارد مرحله فروش و عرضه به بازار می شود. تلاش ما خارج کردن ری‌را از قیمت‌گذاری دستوری است، اما حتی در صورت قیمت گذاری، ری‌را حاشیه سود بسیار خوبی داشته و بخشی از مشکلات آینده ایران خودرو را حل خواهد کرد.
عظیمی، با اشاره به این‌که رویکرد طراحی و تولید خودروی ری را، تولید محصولی بوده است که کیفیت آن متمایز با سایر محصولات داخلی باشد، گفت: این محصول نگاه به کیفیت محصولات داخلی را تغییر خواهد داد.
وی تداوم پروژه های توسعه محصولی در راستای تنوع بخشی به سبد محصولات را ششمین رویکرد این خودروساز برای سال جاری دانست.

اجرای ۱۶۵ برنامه کیفیت در سال جاری
وی با اشاره به ارتقای کیفیت محصولات، اظهار کرد: به اذعان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، کیفیت محصولات ایران خودرو رو به پیشرفت است. در سال ۱۴۰۲، ۱۹۰ برنامه ارتقای کیفیت تعریف و پیش بینی شد و برای امسال نیز، ۱۶۵ برنامه ارتقای کیفیت در دستور کار قرار گرفته است. ارتقای کیفیت تنها در خودروسازی اتفاق نمی افتد بلکه باید از مبدا یعنی قطعه سازی، این کیفیت آغاز شود. با توجه به برنامه های تعریف شده، در سال آینده کیفیت محصولات ایران خودرو بیش از سال جاری افزایش خواهد یافت.
به گفته وی، آخرین وضعیت شاخص های کیفیت ایران خودرو گویای ارتقای کیفیت در سال جاری نسبت به سال گذشته است.
عظیمی، با اشاره به این‌که ایران خودرو دارای بیش از ۵۲۳ تامین کننده در سراسر کشور است، گفت: سایت های تولیدی در سراسر کشور وجود دارد که در مسیر منافع سهام داران در حال بررسی واگذاری آن ها هستیم.
وی با بیان این‌که هیچ شرکتی در کشور به گستردگی شبکه خدمات پس ار فروش ایران خودرو وجود ندارد، بیان کرد: خدماتی که از طریق ۶۵۰ نمایندگی در سطح کشور ارایه می شود، برای ۱۴ سال متوالی مقام اول و برای دومین بار رتبه یک ارزیابی خدمات پس از فروش را کسب کرده است.

روند قیمت سهام ایران خودرو از مجمع پارسال تا مجمع امسال
وی ضمن پوزش از سهام‌داران به دلیل عدم سوددهی نماد خودرو، افزود: رشد شاخص قیمت سهام ایران خودرو همواره بیش‌تر از رشد شاخص صنعت بوده است؛ از زمان مجمع سال گذشته تا امسال شاخص صنعت شش درصد منفی شده، اما ارزش هر سهم ایران خودرو هشت درصد افزایش داشته است. ما تلاش کردیم خودرویی تولید کرده و به فروش برساندیم که دارای کم‌ترین زیان یا بیش‌ترین سود باشد.
عظیمی با بیان این‌که طی شش سال گذشته، ایران خودرو ۵۱ همت زیان از تولید فقط یکی از محصولات زیان‌ده متحمل شده است، بیان کرد: در سال ۱۴۰۲، حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان زیان ناشی از یک محصول زیان‌ده بوده است.

توسعه محصولات در ایران خودرو
وی با اشاره به پروژه های توسعه محصول در ایران خودرو، عنوان کرد: در حال حاضر تولید محصولات زیان ده متوقف شده و خودرو هایما 8S به سبد محصولات ایران خودرو اضافه شده است. در سبد محصولات داخلی، خودروی ری را و ۲۰۷ صندوق‌دار در نیمه دوم سال جاری عرضه خواهد شد. هم چنین تارا توربواتوماتیک و سورن توربوگازسوز در سبد تولیدات امسال قرار دارد که می توانند در زمینه حمل و نقل عمومی مورد استفاده قرار گیرند.
عظیمی با بیان این‌که همه شرکت های دنیا به سمت برقی سازی و هیبرید پیش می روند و ما نیز باید در این مسیر حرکت کنیم، اظهار کرد: در نیمه اول سال ۱۴۰۴ ری رای برقی و تارای هیبرید به تولید خواهند رسید.
وی با اشاره به اقداماتی که برای مدیریت سود و زیان باید صورت گیرد، اظهار کرد: بهینه سازی ترکیب تولید یکی از اقدامات مهم در این زمینه است. با توجه به این‌که فروش خودرو در سامانه یکپارچه متوقف شده است، افزایش تیراژ محصولات سودده باید در دستور کار قرار گرفته و تیراژ محصولاتی که زیان ده هستند کاهش یافته یا متوقف شود.
مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به برنامه های آتی ایران خودرو، بیان کرد: نخستین اقدام، پی گیری اصلاح قیمت هاست. برای تحقق این امر، اظهارنامه ای را در تاریخ بیست و سوم آبان ماه سال ۱۴۰۲ برای شورای رقابت ارسال کردیم که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. پس از آن نیز دادخواستی را در دیوان عدالت اداری برای ابطال مصوباتی که خودرو را انحصاری قرار می دهد، ثبت کردیم، این موارد اقدامات حقوقی بوده که انجام شده است.
وی با اشاره به فروش و واگذاری شرکت های موازی و زیان ده، گفت: تاکنون سه بار سهام بانک پارسیان را برای فروش گذاشته ایم تا بتوانیم از منابع آن برای شرکت استفاده کنیم. هم چنین اموال را برای واگذاری از طریق مزایده عمومی ارزیابی کرده ایم. ۱۹ شرکت را بورسی کرده و ۴۱ شرکت را برای واگذاری گذاشتیم و سه مورد را واگذار کردیم. ۲۲ شرکت را برای ادغام در نظر گرفته ایم که ۱۰ مورد آن انجام شده است. موارد مذکور اقداماتی است که طی یک سال گذشته صورت گرفته است.
وی با اشاره به برنامه خروج از ماده ۱۴۱قانون تجارت، عنوان کرد: این مورد نیز به شدت پی گیری می شود که البته نتیجه نیز داده است و مجوز تجدید ارزیابی دارایی ها ابلاغ شده و کمیته های فنی آن را تایید و تصدیق کرده اند. از دفتر معاون ریاست جمهوری این نامه به ما ابلاغ شده است و سران قوا موافقت کرده اند تا این تجدید ارزیابی صورت گیرد. امید است تا پیش از پایان دولت سیزدهم این موضوع در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح و عملیاتی شود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2429 توسط modir و در روز یکشنبه 31 تیر 1403 ساعت ۲۱:۰۲:۲۶
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2426
۳۱ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۸

تصویب عملکرد مالی ایران خودرو در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام

مجمع عمومی عادی سالانه گروه صنعتی ایران خودرو، یک‌شنبه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۳ با حضور ۷۸ درصد صاحبان سهام برگزار شد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛ در این مجمع که هم‌زمان به صورت زنده نیز از طریق سایت شرکت ایران خودرو، پخش می‌شد، جواد نجم‌الدین، رییس هیات مدیره ایران خودرو، ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت سرور و سالار شهیدان، مجمع این شرکت را آغاز کرد.
در ادامه و پس از استقرار اعضای هیات رییسه مجمع در جایگاه، گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی خطاب به سهام‌داران قرائت و توضیحات مدیران ایران خودرو درباره موارد مطروحه، ارایه شد و سهام‌داران حاضر در مجمع، با اکثریت آرا تکالیفی را بر عهده هیات مدیره گذاشتند.
همچنین مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، گزارش مبسوطی از عملکرد هیات مدیره این گروه صنعتی در سال مالی منتهی به اسفندماه ۱۴۰۲ را به سهامداران ارایه کرد.
در پایان سهام‌داران حاضر در مجمع صورت‌های مالی تلفیقی گروه صنعتی ایران خودرو، برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ را با اکثریت آرا به تصویب رساندند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2426 توسط modir و در روز یکشنبه 31 تیر 1403 ساعت ۲۰:۵۸:۳۳
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2413
۳۰ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۰

۱۰ دلیل برای انتخاب XTRIM VX

بازار خودروهای لوکس ایران با معرفی اکستریم VX ‌در آستانه تحولی مهم قرار دارد. ورود این خودرو به بازار ایران علاوه بر تغییر چهره بازار سطح انتظارات مصرف‌کنندگان را هم ارتقاء خواهد داد. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛ اکستریم VX به لطف امکانات نوآورانه و پیشرفته به پدیده بازار ایران تبدیل خواهد شد. به غیر از اینها VX تنها محصولی در بازه خودروهای لوکس ایران است که با خدمات پس از فروش و گارانتی بلندمدت ارائه خواهد شد. بر این اساس خرید این خودرو به دلایل مختلف می‌تواند برای مصرف‌کنندگان مفید باشد. در ادامه به این دلایل اشاره خواهیم کرد:

۱. ابعاد، فضا و ظرفیت فوق العاده

VX  به عنوان یک SUV سایز بزرگ دارای طول ۴۹۷۰ میلی متر، عرض ۱۹۴۰ میلی متر و ارتفاع ۱۹۷۲ میلی متر و فاصله بین دو محور ۲۹۰۰ میلی متر است. این فضای فوق العاده، امکان سفرهای طولانی مدت  را با بهره‌گیری از امکانات رفاهی کامل فراهم می‌کند. این خودرو علاوه بر برخورداری از یک ردیف دوم جادار، دارای بزرگترین ردیف سوم در کلاس خود است. فضای داخلی فوق العاده بزرگ در اکستریم VX به لطف فاصله محوری مناسب لاستیک‌ها و به وجود آمده و این این خودرو را به یک وسیله حمل و نقل مطمئن برای خانواده‌ها تبدیل کرده است.

 ۱۰ دلیل برای انتخاب XTRIM VX

۲. طراحی ظاهری چشم نواز

طراحی مدرن این خودرو با ترکیب رنگ کرم و مشکی و یک جلو پنجره افقی بزرگ همراه شده است. خطوط صاف و مطمئن اکستریم، جنبه‌هایی از تلفیقی دقیق فرم و عملکرد است. در طراحی قسمت‌های مختلف این خودرو به هرآنچه جزئیات زیبایی و قدرت را برجسته می کند توجه شده است.

۳.  قدرت موتور و خروجی بهینه

ترکیب قدرت طلایی موتور ۲.۰TGDI و گیربکس Aisin ۸AT، حداکثر قدرت ۱۹۲ کیلووات، حداکثر گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر، حداکثر راندمان حرارتی ۴۱٪، شتاب ۰-۱۰۰ کیلومتر ۹.۷ثانیه ای به همراه یک سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک، قدرت محرکه این خودرو را در هر شرایطی در حالت بهینه قرار می‌دهد.

۴. صندلی‌های اختصاصی‌شده، بسیار راحت

چرم ناپا، گرمکن و تهویه صندلی، حافظه صندلی، هشت گزینه تنظیم برقی برای راننده اصلی، ماساژ ۸ نقطه ای ۳ سرعته ۵ حالته برای صندلی های جلو، تا شدن و تنظیم مجدد صندلی های برقی سه ردیفه با یک دکمه از جمله ویژگی‌های صندلی‌های اکستریم VX  است. این ویژگی‌ها شرایط مناسبی را برای برای نشستن راحت، احساس گرما در زمستان و احسان خنکی در تابستان فراهم می‌کند.

۵. سیستم چهارچرخ متحرک  AWD

سیستم چهارچرخ محرک BorgWarner، با امکان تعویض توان خروجی در میلی ثانیه و ۷ حالت رانندگی، ایمنی سطح بالایی را در جاده های لغزنده، بارانی و برفی فراهم می‌کند. این قدرت باعث می‌شود خودرو بدون فشار برای صعود در جاده های ناهموار حرکت کند.

۶. سیستم تعلیق شاسی

VXبا تیونینگ سطح اصلی شاسی، سیستم تعلیق چند پیوندی عقب (۴ لینک) جذب ضربه راحتی را به ارمغان می‌آورد. این امکانات باعث عبور نرم از تمام دست اندازها می شود و تمام مسیر برای شما صاف خواهد بود.

۷. فضای هوشمند

صفحه نمایش سه گانه ۴۰.۶ اینچی VX، به همراه صفحه نمایش ابزار، صفحه نمایش کنترل مرکزی، صفحه نمایش سرگرمی سه صفحه نمایش متصل به هم؛ اکوسیستم Lion۵.۰; HD HUD; کارپلی; تشخیص منطقه چهار صدا، تراشه Qualcomm ۸۱۵۵، عملکرد قوی، قدرت محاسباتی بالا، یکپارچگی بالا، تجربه فضای هوشمند جهشی را به شما می دهد.

۸. ۲۳ بلندگوی اختصاصی

اکستریم VX در بخش امکانات صوتی و تصویری نیز بیشترین و اختصاصی‌ترین فناوری‌ها را به کار برده است. این خودرو دارای ۲۳ بلندگو، ۱۰۰۰ وات سیستم صوتی با قدرت فوق العاده با کیفیت، حالت فراگیر سه بعدی، حالت کنسرت با سه حالت قابل تغییر ، بازیابی واقعی چند سطحی موسیقی، صدای پشتی سر صندلی اصلی راننده، ANC فعال کاهش نویز، حالت کنسرت اختصاصی است.

۹. بالاترین سطح ایمنی

اکستریم در بخش ایمنی ترکیبی از امکانات هوشمند و استفاده از مواد با کیفیت در طراحی شاسی و بدنه را ارائه می‌دهد.این خودرو به لطف استفاده از بدنه یک تکه با کارایی بالا از نوع قفس، ۱۰ کیسه هوا شامل کیسه پرده‌ای فوق‌العاده ۲۶۰۲ میلی‌متری، گواهینامه پنج ستاره C-NCAهمیشه از ایمنی سرنشینان محافظت می‌کند.

۱۰. رانندگی هوشمند، به شما در رانندگی کمک می کند

XTRIM VX مجهز به رادار موج ۴ میلی متری، ۸ رادار اولتراسونیک با فاصله متوسط، ۴ سنسور اولتراسونیک برد بلند، ۱ دوربین جلوی چند منظوره، ۴ دوربین فراگیر ۳۰۰ واتی، مجهز به عملکردهای نظارت، هشدار، کمک و مداخله و همچنین۲۶ دستیار راننده هوشمند  ADAS است.

با استفاده از دوربین ۵۴۰ درجه و سیستم کمک پارک فعال، بدون خستگی در سرعت بالا، بدون مزاحمت در ترافیک و بدون نگرانی در پارک کردن خودرو، از رانندگی لذت خواهید برد.

اکستریم VX با وجود این امکانات گزینه‌ای ایده‌آل برای خریدارانی است که به دنبال ترکیبی از امکانات لوکس، عملکرد قدرمتند و اطمینان از ایمنی هستند. امکانات این خودرو می‌تواند توقعات بسیاری از علاقه‌مندان به خودروهای لوکس را برآورده کند. با توجه به اینکه اکنون در بازار خودروهای لوکس ایران تنها گزینه‌های قدیمی و گران‌قیمت موجود است، ورود یک برند لوکس که امکانات روز دنیا در صنعت خودروسازی را ارائه می‌دهد برای مخاطبان بازار خودرو بسیار جذاب است.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2413 توسط modir و در روز شنبه 30 تیر 1403 ساعت ۱۶:۳۰:۰۲
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2407
۳۰ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۳

از 30 تیرماه تا 2 مرداد ماه انجام می‌شود:؛

حضور گروه سایپا در سومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو

گروه خودروسازی سایپا با هدف ارائه آخرین دستاوردها و فناوری‌های نوین خود در حوزه خودروهای برقی و آشنایی بیشتر بازدیدکنندگان از نزدیک با آخرین پیشرفت‌های حاصل شده، در سومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو حضور دارد. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛ گروه خودروسازی سایپا با شرکت‌های سایپا، پارس‌خودرو، سایپاسیتروئن و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا در حوزه خودروهای سواری و شرکت‌های زامیاد، سایپادیزل و ایران کاوه سایپا در حوزه خودروهای تجاری و کار، در سومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو حضور دارند و دستاوردهای نوین خود را در حوزه خودروهای برقی در معرض نمایش عموم قرار خواهد داد.

گروه خودروسازی سایپا در این نمایشگاه خودروهای جدید برقی و غیر برقی وارداتی و تولید داخل خود را که شامل چانگان CS55 پلاس، چانگان EADOO برقی تاکسی، سهند، اطلس برقی، اطلس بنزینی، شاهین پلاس، C3XR، رووی (ROEWE)، نیسان سیلفی (SYLPHY)، SL03 (برند لوکس دیپال زیرمجموعه شرکت چانگان) و خودرو  T03 در حوزه محصولات سواری و خودروهای فوتون 2.5*7 برقی، فوتون 2.5*7 کمپرسی، کشنده آرتا  KX 2.5*7 با ارتفاع 5 متر، کمپرسی KC465 2.5*8 ، پادرا اسپرت، نیسان راست فرمان، اتوبوس U9 VIP، اتوبوس 12متری بین شهری، پادرا پلاس کمپرسی و پادرا پلاس با کاربری یخچال در حوزه محصولات تجاری سبک و سنگین را در فضایی بالغ بر 2 هزار و 250 متر مربع عرضه کرده است.

در سومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو که از 30 تیرماه الی 2 مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، گروه خودروسازی سایپا در سالن‌های 8-9 محصولات سواری و در سالن  7 محصولات تجاری و کار خود را عرضه و از ساعت 8 تا 16 پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود. همچنین در راستای رفع چالش‌ها، بهبود خودروهای تولید داخل و جلب رضایت حداکثری مشتریان،‌ نظرسنجی از بازدیدکنندگان به صورت حضوری انجام می‌شود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2407 توسط modir و در روز شنبه 30 تیر 1403 ساعت ۱۱:۵۳:۵۳
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2403
۲۹ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۷

بازدید قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و هیأت همراه از گروه خودروسازی سایپا (+فیلم)

گروه خودروسازی سایپا توان تولید بیش از یک میلیون دستگاه خودرو را در سال دارد؛

در حاشیه بازدید قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و هیأت همراه از خطوط تولید محصولات گروه خودروسازی دکتر فرحی، قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی، گفت:صنعت خودروسازی مراحل نبوغ و شکوفایی و حرکت جهشی خود را آغاز کرده است و چشم‌انداز بسیار خوبی دارد‌ در بازدید امروز، با خودروهای جدید گروه خودروسازی سایپا که با قابلیت‌های ویژه و به‌روز دنیا و منطبق با استاندارهای جهانی، تولید خواهد شد آشنا شدیم که نویدبخش آینده‌ای روشن برای صنعت خودرو می‌باشد.

مهندس توسلی‌مهر، مدیرعامل گروه خودروسازی‌ سایپا گفت:گروه خودروسازی سایپا توان تولید بیش از یک میلیون دستگاه خودرو را در سال دارد و اگر با همین نسبت تولید، عرضه خودرو به بازار را افزایش دهیم، با مدیریت عرضه و تقاضا، قیمت بازار خودرو را نیز مدیریت خواهیم کرد.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2403 توسط modir و در روز جمعه 29 تیر 1403 ساعت ۱۴:۲۷:۳۶
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2394
۲۹ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳

کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف

کرمان موتور در آستانه آغاز نمایشگاه تحول صنعت خودرو، جدیدترین محصول تمام برقی خود را به نام KMC E30X معرفی کرد. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛کرمان موتور به عنوان بزرگترین خودروساز خصوصی کشور، اولین خودروساز بود که در برقی سازی حمل و نقل عمومی پیش قدم شد. ماه گذشته کرمان موتور نخستین سری از تاکسی برقی‌های تهران را به رانندگان تحویل داد و تاکسی‌های تمام برقی را راهی خیابان‌ها کرد.

این شرکت خودروساز همزمان با تحویل تاکسی‌های برقی، خودروهای برقی خود EJ7 را در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی در اختیار متقاضیان قرار داد تا برای استفاده شخصی خریداری کنند.

با توجه به تاکیدهای دولت سیزدهم و وزیر صمت نسبت به برقی سازی حمل و نقل کشور، کرمان موتور که نشان داده است در این زمینه پیش قدم است، جدیدترین خودروی تمام برقی خود را معرفی کرد.

خودروی KMC E30 X در واقع همان JAC E30 X از شرکت جک است. این خودرو نسبت به EJ7 پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است که از مهم‌ترین آن‌ها توانایی پیمایش 505 کلیومتر با شارژ کامل است.

شرکت کرمان موتور که همواره سعی کرده است در زمینه برقی سازی پیشگام باشد، برای معرفی یک خودروی تمام برقی جدید با امکانات و قیمت مناسب، اقدام به عرضه این خودرو نموده و قرار است E30X در نمایشگاه تحول صنعت خودرو 1403، به نمایش در آید.

این خودرو در نمایشگاه خودرو پکن توسط JAC معرفی شده بود که کرمان موتور با بررسی شرایط بازار، تصمیم گرفت این خودرو را به صورت انبوه به بازار کشور عرضه کند.

 کی ام سی E30X، برقیِ همه فن حریف

کرمان موتور در نمایشگاه خودرو شیراز، دو خودروی برقی خود ایگل برقی و EJ7 به نمایش گذاشت و اکنون با معرفی خودروی E30X تنوع محصولات برقی خود را افزایش داد تا بتواند سهم بازار بیشتری از این بخش نوظهور بازار خودرو کشور به خود اختصاص دهد.

مشخصات فنی کی ام سی E30X

از پیمایش 505 کیلومتری با شارژ کامل باتری و حداکثر سرعت 150 کیلومتر بر ساعت از مهمترین امکانات این خودرو می‌توان نام برد.
جدیدترین محصول برقی کرمان موتور از یک مانیتور 15.6 اینچی در داشبور، دوربین 360 درجه، سنسورهای پارک جلو و عقب، تعویض دنده پشت فرمان و مانیتور پشت آمپر دیجیتال 6.2 اینچی بهره می‌برد.
همچنین سقف پاناروما در کنار فرمان دی کات D-CUT و دستگیره‌های محو شونده از امکانات به‌روز و زیبایی هستند که این خودرو در خود جای داده است. نکته قابل توجه این است که این خودرو نسبت به اینکه در دسته خودروهای هاچبک قرار می‌گیرد، فضای کابین بسیار خوبی برای سرنشینان فراهم می‌کند.
شش کیسه هوای جلو، جانبی و پرده‌ای، سیستم‌های کنترل پایداری، ایستایی در سرپایینی و سربالایی، ترمز کمکی هیدرولیکی و سیستم کنترل کشش بخشی از تجهیزات ایمنی کی ام سی E30X را تشکیل می‌دهند.

مشخصات فنی کی ام سی E30X

 

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2394 توسط modir و در روز جمعه 29 تیر 1403 ساعت ۱۴:۱۳:۰۴
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2399
۲۷ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۴

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در بازدید از سایپا مطرح كرد:؛

گروه خودروسازی سایپا در مسیر افزایش كیفیت و تنوع محصولات

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی به همراه معاون وزیر و رئیس سازمان گسترس و نوسازی صنایع ایران و دیگر معاونان وزارت صمت طی نشست با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از خطوط تولید شركت سایپا بازدید كردند. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛سیدمهدی فرحی،‌ قائم مقام وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در حاشیه بازدید از شرکت سایپا، از نوآوری‌هایی که در این مجموعه صورت گرفته تقدیر و تاکید کرد: صنعت خودروی کشور مراحل بلوغ، شکوفایی و جهش خود را شروع کرده است و چشم انداز بسیار خوبی دارد.

وی با بیان اینکه خودروسازان می‌توانند به سمت تولید خودروهای به روز حرکت کنند،‌ گفت: شرکت‌های خودروسازی در دو حوزه کیفیت و کمیت اقدامات مناسبی انجام دادند و طی این مدت اتفاق¬های مثبتی در صنعت خودروی کشور افتاده که یکی از آنها گام برداشتن به سمت خودروهای جهانی است.

قائم مقام وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با اشاره به اینکه در بازدید انجام شده،‌ شاهد بودیم که کارگران خطوط تولید،‌ مهندسان و مدیران با انگیزه در حال تلاش هستند، تصریح کرد: گروه خودروسازی سایپا قول داده است که در سال جاری، ‌ارتقای بهره‌وری، افزایش کیفیت و کاهش هزینه را به نحو مطلوبی اجرا کند تا رضایت حداکثری مردم و متقاضیان خودروهای تولید داخل،‌ کسب شود.

رئیس کارگروه توسعه صنایع میکروالکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه ظرفیت تولید خودرو باید به گونه‌ای باشد که خودرو از کالای لوکس و سرمایه‌ای به کالای مصرفی تبدیل شود، ‌افزود: با افزایش تولید خودرو،‌ فشار کاذبی که بر بازار خودرو وجود دارد،‌ از بین خواهد رفت و بازار شرایط طبیعی به خود خواهد گرفت؛‌ در چنین شرایطی مردم بدون دغدغه می‌توانند خودرو،‌ خریداری کنند.

وی با اشاره به اینکه کمیت در کنار کیفیت و تنوع محصولات باید رشد کند و خوشبختانه گروه خودروسازی سایپا در این مسیر قرار گرفته است، گفت: این مجموعه در 5 سایت مختلف خود،‌ 21 محصول در حال تولید و طراحی دارد، این امر پیام خوبی است که می‌تواند نوید دهنده توسعه و پیشرفت صنعت خودروی کشور باشد.

فرحی اذعان داشت: روند تحقیق، توسعه و نوآوری در صنعت خودرو به گونه‌ای در حال حرکت است که می‌توان در آینده گام‌های بلندی در خصوص همکاری با خودروسازان مطرح جهانی برداشت.

جواد توسلی مهر،‌ مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در حاشیه این بازدید،‌ گفت: در آخرین روزهای فعالیت دولت شهید ابراهیم رئیسی،‌ همچنان روحیه جهادی وجود دارد و مدیران برای حل مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان در تلاش هستند. حضور قائم مقام وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت در گروه سایپا نیز با هدف حل مشکلات این مجموعه است؛ این روحیه و نگاه قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه تصمیم‌های خوبی برای حل چالش‌های گروه سایپا با هدف افزایش کیفیت و کمیت محصولات اتخاذ شد که هفته آینده ابلاغ می¬شود، افزود: انتظاراتی که سیاست‌گذاران از بهبود بهره‌وری خودروسازان دارند، کاملاً درست است و در تلاش هستیم این مقوله را به طور کامل اجرایی کنیم. در این راستا برای سال جاری 10 هزار میلیارد تومان کاهش هزینه واقعی داریم و آثار مالی آن قابل رویت خواهد بود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاکید بر اینکه این مجموعه ظرفیت تولید یک میلیون دستگاه خودرو را دارد،‌ یادآور شد: تمام همت و پتانسیل خود را به کار گرفته‌ایم که با توجه به وجود زیرساخت‌های مناسب،‌ عرضه خودرو را افزایش دهیم و تقاضا را مدیریت کنیم.

گفتنی است در جریان این بازدید، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و دیگر معاونان این وزارتخانه از خط تولید شاهین سایپا بازدید كردند و طی نشستی مشترك با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و مدیران ارشد این مجموعه در خصوص مسایل مختلف تولید خودرو گفتگو كردند.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2399 توسط modir و در روز چهارشنبه 27 تیر 1403 ساعت ۱۷:۱۴:۴۲
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2383
۲۶ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱

کشنده X5000 شرکت آرین دیزل مجهز به ADR شد

کشنده‌های شرکت آرین دیزل، اکنون می‌توانند با ایمنی و استانداردهای لازم، مواد خطرناک را حمل کنند.این ارتقا می‌تواند تاثیر مثبتی بر روی ایمنی حمل و نقل و همچنین افزایش قابلیت‌های تجاری و رقابتی شرکت آرین دیزل داشته باشد. ؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛پيش از اين كاميون جفت محور X5000L مجهز به اين سامانه شده بود و از حالا به بعد نيز تمام كشنده هاى شك موتو آرين ديزل با اين ويژگى عرضه خواهند شد.

سیستمADR  در کامیون چیست؟

ADR  مخفف Accord Dangeroux Routier به معنای “توافقنامه اروپایی در خصوص حمل‌ونقل کالاهای خطرناک” است.

ADR  مجموعه‌ای از مقررات است که حمل‌ ونقل کالاهای خطرناک به ‌وسیله ماشین‌های سنگین را در اروپا تنظیم می‌کند. این کالاها ممکن است شامل مواد شیمیایی خطرناک، مواد نفتی و گازی، مواد سمی، رادیواکتیو، مواد اشتعال‌زا و اکسیدانی، مواد زیان‌آور برای محیط‌زیست، مواد شیمیایی سمی و غیره شامل بنزین، روغن‌موتور، آمونیاک، آکریلیک‌اسید، باتری‌ها، مواد شیمیایی هوازی و غیره باشند. این مقررات شامل الزامات بسته‌بندی، برچسب‌گذاری و نشانه‌گذاری مربوط به کالاهای خطرناکی است که با کامیون حمل می‌شوند.

سیستم ADR

سیستم ADR عمدتاً در مکان‌هایی استفاده می‌شود که روشن و خاموش کردن موتور و یا قطع برق موجب تولید قوس الکتریکی شود.

این سیستم می تواند در مواقع اضطراری  به سرعت برق کل خودرو را قطع کند، مانند تانکرهای حمل سوخت، وسایل نقلیه قابل اشتعال شیمیایی و مواد منفجره، نظامی وسایل نقلیه حمل مهمات وهمچنین مکان هایی که وسایل نقلیه در محیط انبار مواد ذکر شده قرار می گیرند.

در شرایط عادی ده ثانیه طول می کشد تابرق خودرو توسط سیستم قطع کن اتوماتیک قطع شود، اما سیستم ADR تنهادر 3 ثانیه می تواند برق خودرو را قطع نماید.در مواقع اضطراری، راننده موظف است برق تمام ادوات الکتریکی خودرو را در سریع ترین زمان ممکن قطع نماید.سیستم  ADR می تواند، حتی در صورت وقوع تصادف، برق خودرو را قطع کند تا خطر آتش سوزی خودرو را کاهش دهد.دیگر موقعیتی که می توان از این سیستم استفاده کرد، زمانی که خودرو در حال سوخت گیری باشد.این سیستم می تواند برق را از داخل کابین و هم از خارج کابین قطع کند. سیستم ADR کلیدی را در خارج از کابین طراحی کرده است که می توان در خارج از خودرو نیز برای خاموش شدن اضطراری اقدام نمود.سیستم ADR عمدتاً شامل کنترلر، رله، سوئیچ قطع کن برق باتری و کلید برق کابین است. نمودار شماتیک این سیستم در شکل نشان داده شده است.

نمودار شماتیک داخلی سیستم کنترل ADR در شکل زیر نشان داده شده است:

نکات مهم:

قبل از استارت زدن ، لطفاً از بسته بودن سوئیچ S۲/S۳ اطمینان حاصل کنید.

در شرایط عادی رانندگی، S۲/S۳ در صورت نیاز به توقف و قطع برق، ابتدا سوییچ را ببندید (ماشین را خاموش کنید) و بعد از ۵ دقیقه، رله K۱ را جدا کنید.

در حالت اضطراری (موتور خودرو روشن است)، ابتدا سوییچ را ببندید (ماشین را خاموش کنید)، سپس کلید S۲ یا S۳ را جدا کنید.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2383 توسط modir و در روز سه شنبه 26 تیر 1403 ساعت ۱۲:۵۱:۵۶
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 2391
۲۴ / ۴ / ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۶

مقارن با شب تاسوعای حسینی؛

کارکنان ایران‌خودرو در رثای سالار شهیدان به سوگ نشستند

هم‌زمان با هشتمین روز محرم‌الحرام و روز حضرت علی‌اکبر (ع)، مراسم عزاداری و دسته‌روی کارکنان ایران‌خودرو برگزار شد.؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «دیجی خودرو»؛کارکنان شرکت ایران‌خودرو همراه با مدیرعامل، معاونان و مدیران شرکت با راه‌اندازی دسته‌های سینه‌زنی، به سوگواری سرور و سالار شهیدان پرداختند.
این برنامه مقارن با شب تاسوعای حسینی در خیابان‌های سطح شرکت با حمل بیرق‌ها و سینه‌زنی و مداحی برگزار شد و در آن کارکنان ایران‌خودرو به یاد مصائب امام حسین (ع) و هفتاد و دو یار باوفایش به سوگ نشستند.
در این مراسم، حجت‌الاسلام میرهاشم حسینی به ایراد سخن پرداخت و ذاکران اهل بیت علی کرمی و محمدحسین حدادیان با حضور در جایگاه، به نوحه‌سرایی پرداختند.
در پایان برنامه نیز نماز پرفیض جماعت با حضور پرشکوه کارکنان برگزار شد.
مراسم عزاداری در محرم‌الحرام و عاشورای حسینی (ع) همه ساله در ایران خودرو و تمامی شرکت‌های تابعه با حضور پرشور کارکنان برگزار می‌شود.

ثبت شده در سایت پایگاه خبری دیجی خودرو طی شماره 2391 توسط modir و در روز یکشنبه 24 تیر 1403 ساعت ۱۷:۰۶:۴۴
© Copyright 2024 http://dgkhodro.com . All Rights Reserved چاپ این خبر