کد خبر : 707
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
-

از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه حاصل شد؛؛

گروه خودروسازی سایپا 87 هزار خودرو تولید كرد

گروه خودروسازی سایپا 87 هزار خودرو تولید كرد
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اعلام اینكه از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، این مجموعه 86 هزار و 618 دستگاه خودرو تولید كرده است، گفت: از آنجا كه توافقات خوبی میان وزارت صمت و بانك مركزی در خصوص تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته، تولید خودرو سیر افزایشی پیدا كرده است.؛

دیجی خودرو؛هادی مؤید – محمدعلی تیموری درباره روند تولیدی كه گروه خودروسازی سایپا در سال جاری طی كرده است، اظهارداشت: راهبرد گروه خودروسازی سایپا در 16 ماه گذشته، مدیریت نوین در راستای امیدآفرینی و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، بوده است و در این میان تمام اركان گروه سایپا در راستای افزایش تولید و بهره وری حركت كردند. بر این اساس از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، در كنار ارتقاء سطح كیفی محصولات، میزان تولیدات این مجموعه به 86 هزار و 618 دستگاه رسیده این در حالی است كه سال گذشته در مدت مشابه 47 هزار و 455 دستگاه خودرو تولید شده بود. بر این اساس در این حوزه رشد 82.5 درصدی كسب شده است.

او با بیان اینكه تولید خودرو در گروه خودروسازی سایپا به جهت تامین ارز و قطعه رو به افزایش است و در ماه های آتی ركوردهای مناسبی ثبت خواهد شد، افزود: بر اساس مذاكراتی كه میان وزارت صمت و بانك مركزی برای تامین ارز خودروسازان و قطعه سازان صورت گرفته است، برنامه تولید 1402 بدون مشكل محقق خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با تاكید بر اینكه با همکاری مؤثر و مناسب بانک مرکزی، تأمین ارز بدون هیچ وقفه‌ای ادامه دارد، گفت: افزایش تولید كمی و كیفی خودرو در پاسخ به نیاز متقاضیان است، از همین رو فرایند بهینه سازی تولید و رفع نواقص احتمالی با جدیت دنبال می شود و در سال جاری با توجه به شعار مهار تورم و رشد تولید، گروه خودروسازی سایپا از تمام توان خود استفاده می كند تا ركوردهای جدیدی در تولید را ثبت كند.

او اذعان داشت: تولیدات گروه خودروسازی سایپا با هدف كمك به تنظیم بازار خودرو، كاهش فاصله قیمت كارخانه و بازار و عمل به تعهدات داده شده در سامانه یكپارچه عرضه خودرو افزایشی است. رشد تولیدی كه از ابتدای سال جاری محقق شده، نشان از آن است كه زنجیره تامین قطعه، فرآیند تامین ارز و خطوط تولید با شرایط مناسب در حال فعالیت است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تاكید كرد: از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، 38 هزار و 704 دستگاه خودرو در خانواده كوییك تولید شده است. این عدد تا 7 خردادماه سال 1401، حدود 23 هزار و 120 دستگاه بوده، بدین جهت در این بخش رشد 67 درصدی حاصل شده است.همچنین در مدت عنوان شده، در تولید خانواده ساینا رشد 127 درصدی ثبت شده است. سال گذشته و در زمان مشابه 9 هزار و 89 دستگاه خودرو از خانواده ساینا تولید شده بود و اكنون این عدد به 20 هزار و 630 دستگاه رسیده است.

او یادآورشد: از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه در تولید شاهین، گروه خودروسازی سایپا به ركورد جدیدی دست یافت به گونه ای كه 9 هزار و 233 دستگاه خودروی شاهین تولید شد و این در حالی است كه سال گذشته میزان تولید شاهین 4هزار و 24 دستگاه بود. بر این اساس در تولید خودرو شاهین رشد 128 درصدی محقق شده است. از سویی از ابتدای سال گذشته تا 7 خردادماه، 6 هزار و 117 دستگاه سایپا 151 تولید شد و اكنون این عدد به 8هزار و 961 دستگاه رسیده، لذا در همسنجی با سال گذشته رشد 46 درصدی به دست آمده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: رشد 28 درصدی محصولات زامیاد از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه دستاورد دیگر گروه خودروسازی سایپا است. سال گذشته شركت زامیاد 6 هزار و 837 دستگاه خودرو تولید كرد و اكنون این عدد به 8هزار و 726 دستگاه رسیده است. همچنین در مدت مورد اشاره، شركت سایپا دیزل رشد 56 درصدی را در تولید محصولات خود ثبت كرده است. از ابتدای سال جاری تا 7 خردادماه، سایپا دیزل 417 دستگاه خودرو تجاری سنگین تولید كرد؛ سال گذشته میزان تولید این مجموعه صنعتی 268 دستگاه بوده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.