کد خبر : 591
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۸
-

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا عنوان كرد:؛

بیش از ۲۴۰ پروژه کیفیت در خودروسازی سایپا تعریف شده است

بیش از ۲۴۰ پروژه کیفیت در خودروسازی سایپا تعریف شده است
سال های گذشته به موضوعات تولید و كار توجه نشده بود، از همین رو گروه خودروسازی سایپا برنامه های جامعی در خصوص كیفی سازی محصولات كه در راستای آن بتوان صنعت خودروی كشور را توسعه داد تدوین کرد.؛

دیجی خودرو؛هادی مؤید – محمدعلی تیموری در مراسم روز جهانی کار و کارگر در محل شرکت مگاموتور كه با حضور سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب، جامع ترین تعریف را در باب کار و کارگر ارائه دادند، لذا وظیفه تمام مدیران است که این تعریف جامع را به درستی در محیط کار تبیین کنند که به طور قطع  با ایجاد کار محقق می‌شود. برای كارگر، تنها پرداخت حقوق به موقع کافی نیست، بلكه باید شرایط رشد، ارتقا، منافع و بسته های حمایتی برای آنها در نظر گرفته شود تا كارگران خدوم كشور هیچ دغدغه ای نداشته باشند.

او یادآور شد: در دولت گذشته تولید این گروه صنعتی به کمترین میزان رسید که معادل 397 هزار دستگاه بود، به طوری که در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ به تیراژ روزانه یک هزار و ۵۰ دستگاه رسید.

تیموری خاطرنشان کرد: نخستین پروژه سایپا از اواخر دی ماه 1400، افزایش تولید بود، به طوری که سال گذشته تولید روزانه سایپا به ۲ هزار و ۵۰ دستگاه رسید و در سال جاری بدون احتساب روزهای تعطیل، این تیراژ به روزانه ۲ هزار و ۴۵۰ دستگاه افزایش خواهد یافت.

جذب  3200 نیروی کارگر و مهندس

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینكه سال گذشته سه هزار و ۲۰۰ نفر نیروی کارگر و مهندس در سایپا به منظور افزایش تولید جذب شد، گفت: فروش لوازم یدکی در بازار از سوی سایپا که در دولت قبل به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته بود، سال گذشته به حدود ۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و به این ترتیب مردم و مشتریان در نمایندگی ها معطل نماندند.

او با اشاره به گلایه رهبر معظم انقلاب از کیفیت پایین خودروها در دهم بهمن ماه سال ۱۴۰۰ تصریح کرد: بیش از ۲۴۰ پروژه کیفیت در خودروسازی سایپا و زنجیره قطعه‌سازی تعریف شد، به طوری که در خودرویی نظیر شاهین با وجود افزایش 500 درصدی تولید روزانه و با توجه به پروژه های کیفی تعریف شده، مراجعه مردم به نمایندگی‌ها 50 درصد کاهش یافته است.

تیموری با اعلام اینكه گروه خودروسازی سایپا سال گذشته ۵۱۷ هزار دستگاه خودرو تولید و عرضه كرد که در طول ۶ سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: از نیمه دوم سال گذشته تمام محصولات سایپا از قرعه کشی خارج شدند.

صرفه جویی ۳۰ میلیون یورویی

مدیرعامل سایپا در ادامه به راه اندازی مدرن ترین خط تولید موتور ME16 اشاره كرد و گفت: بیش از 60 درصد این خط موتور رباتیک است كه بر این اساس خطا در تولید(POKA-YOKE) آن صفر  است. در حال حاضر سه خودروی این مجموعه که منتظر موتور بودند، به موتور ME16 مجهز می‌شوند. موتور جدید گروه سایپا به دست کارشناسان و کارگران شركت مگاموتور و بدون هیچ وابستگی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به خارج از کشور به بهره‌برداری رسیده و این در حالی است كه تامین آن از خارج از كشور نیازمند حداقل ۳۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری بود.

او درباره ويژگي هاي موتور ME16 تصريح كرد:  موتور جديد گروه سايپا كه در شركت مگاموتور راه اندازي شده نسبت به موتورهاي گذشته ارتقا قابل توجهي پيدا كرده و مصرف سوخت آن در حدود 5 درصد كمتر از موتورهاي گذشته، گروه است و همچنين كاليبراسيون موتور ME16 توسط مهندسان داخلي انجام شده است.

مديرعامل گروه خودروسازي سايپا افتتاح مدرن ترین خط رنگ زامیاد در شهریورماه سال جاری و افتتاح کارخانه مگاموتور شماره ۳ در مجموعه کفش ملی را دو پروژه توسعه ای این گروه خودروسازی دانست و گفت: در مجموعه مگاموتور شماره ۳ آخرین نسل موتورهای جهان که موتورهای یک تا ۲.۵ لیتری هستند، تولید خواهد شد؛ این موتورها بیش از ۲۵ درصد کاهش مصرف سوخت و افزایش ۴۰ درصدی راندمان را به دنبال خواهند داشت. گروه سایپا آماده است تا موتورهای تولیدی این مجموعه را به همه خودروسازان کشور عرضه کند.

انعقاد تفاهم نامه با ۶ دانشگاه برتر کشور

تیموری از تولید نخستین خودروی آریا با موتور هیبریدی و با مصرف سوخت کمتر از ۱.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش در سال آینده خبر داد و  گفت: بهره‌برداری از پروژه سی ان جی در خودروی ساینا و پیوستن این خودرو به ناوگان تاکسیرانی از اسفندماه گذشته انجام شده و تاکنون بیش از 4 هزار خودروی سی ان جی تولید شده که مصرف سوخت آنها حدود 6 لیتر در هر صد کیلومتر پیمایش است.

او از برنامه‌ریزی برای واردات خودروی فول الکتریکی برای شهرداری به منظور کاهش آلایندگی ها خبر داد و گفت: سال آینده خطوط تولید این خودرو در سایپا راه اندازی خواهد شد و همچنین امسال برای تولید 650 هزار دستگاه خودرو تولید داخل و 150 هزار دستگاه خودروی مونتاژی برنامه‌ریزی شده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با ۶ دانشگاه برتر کشور به منظور جذب نیروی کار متخصص در رشته هایی همچون پلیمر، شیمی، مکانیک و …، گفت: از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهیم تا نیاز این شرکت به کارگر از طریق سازمان فنی و حرفه ای تامین شود.

عرضه هفت محصول جدید در سال جاری

تیموری در جمع خبرنگاران نیز در خصوص روند تولید، افزود: در سال ۱۴۰۰ فقط ۹ درصد خودروهای تولیدی این مجموعه تجاری می‌شد، اما در ۶ ماهه دوم سال گذشته ۱۰۰ درصد تولید تجاری شد.

او بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با سال گذشته ۴۱ درصد رشد تولید را شاهد بودیم. اگر با تیراژ تولید فعلی پیش برویم در پایان سال تولید عادی شرکت به بیش از ۶۵۰ هزار دستگاه خواهد رسید و با اضافه شدن موتورهای جدید به خطوط تولید که روی سه محصول جدید شرکت نصب خواهد شد، روزانه ۶۰۰ دستگاه نیز اضافه خواهد شد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا یادآور شد: سایپا در سال گذشته به دلایل استاندارد اجباری، سه محصول خود را که نیمی از تیراژ تولید شرکت را تشکیل می داد از دست داد، اما امسال هفت محصول جدید به بازار عرضه خواهد کرد.

او با بیان اینكه خودروهای اطلس و سهند ماه های آینده وارد بازار خواهند شد، افزود: خودروی کادیلا یا همان پی ۹۰ نیز جزو محصولات جدید خواهد بود که در ماه های آینده به تولید انبوه خواهد رسید و همچنین مطابق هماهنگی های انجام شده در خط تولید خودرو سازی “آفتاواز” روسیه نیز قرار خواهد گرفت و در آن بازار عرضه خواهد شد.

تیموری بیان داشت: حضور این خودرو در در بازار روسیه، تولید نوعی ون از سوی روس‌ها را احیا خواهد کرد که قرار است این ون در ایران نیز به تولید برسد.

تحویل نخستین چانگان های وارداتی از هفته آینده

مدیرعامل سایپا در ادامه به ثبت سفارش ۲۹ هزار دستگاه خودرو چانگان و زوتی اشاره کرد و اظهار داشت: از خرداد ماه سال گذشته این خودروها برای تطابق با استاندارد ملی کشورمان وارد شده است.

او گفت: محموله نخست این خودروها  هزار و ۲۰۰ دستگاه بود که مطابق بازار عربستان آماده شده بود و علت تاخیر در عرضه آنها این است که استاندارد در کشور عربستان از استاندارد چین تبعیت می کند اما ما از استاندارد اروپایی تبعیت می کنیم.

تیموری خاطرنشان کرد: فرایند تطبیق استاندارد طی دو ماه به انجام رسید و مشکلات حل شده است و با پایش پرداختی های افراد و سایر موارد، انتظار می رود از هفته بعد فرایند تحویل خودروها به مشتریان انجام شود.

 او  تصریح کرد: اگر مشکلات تخصیص ارز حل شود به طور حتم ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو وارد خواهیم کرد، همچنین واردات یک خودروی کراس اوور هیبرید با مصرف سوخت کمتر از چهار لیتر در ۱۰۰ کیلومتر پیمایش را در ۶ ماهه دوم امسال برنامه ریزی كردیم.

در اين مراسم وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اهداي لوحي از محمدعلي تيموري، مديرعامل گروه خودروسازي سايپا به عنوان مدير نمونه در حوزه توليد، تقدير كرد. همچنين از منتخب خانواده هاي شهداي كارگري، مديران نمونه و كارگران نمونه تهران بزرگ با اهداي لوح و هدايايي ويژه، تقدير شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.