کد خبر : 373
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
-

استیضاح فاطمی امین التهاب را به بخش صنعت تزریق می‌کند

استیضاح فاطمی امین التهاب را به بخش صنعت تزریق می‌کند
دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران، استیضاح وزیر صمت را به نفع بخش صنعت کشور ندانست و گفت: استیضاح وزیر در شرایط کنونی، صنعت کشور را دچار زیان خواهد کرد. ؛

دیجی خودرو – محمد رضا شهیدی دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران: ظرف پنج تا شش سال گذشته چندین وزیر و سرپرست در وزارت صمت تغییر یافته که این مساله سبب بی‌ثباتی در سیاستگذاری می‌شود. امروز که وزارتخانه به ثبات نسبی رسیده و برنامه‌هایش نیز در حال پیاده‌سازی است که به جز موضوع خودرو در مابقی بخش‌های مرتبط با صنعت وضعیت مطلوبی دارد.

وی با بیان اینکه خودرو اشکالات ساختاری و بنیادی مانند مدیریت، نیروی انسانی مازاد و هزینه‌هایش دارد، تصریح کرد: مابقی صنایع از جمله لوازم خانگی که دومین صنعت پیشران بعد از خودرو است، افزایش تولید داشته‌ایم و نزدیک به ۱۸ میلیون دستگاه در این بخش تولید داشتیم که این میزان تولید در هفت سال گذشته بی‌نظیر بوده و نشان از روندی رو به رشد است.

شهیدی گفت: مابقی بخش‌های صنعت به جز خودرو رشد خیلی خوبی در تولید داشتند؛ البته در صنعت خودرو نیز شاهد افزایش تولید هستیم اما این بخش مشکلات ساختاری دارد.

وی ادامه داد: اینکه در بخشی از صنعت کشور مشکلی پیش آمده، نمایندگان در مجلس شورای اسلامی باید به دنبال حل مشکل در همان بخش باشند نه اینکه وزیری که متعلق به کل صنعت و تجارت است را به این دلیل که یک گوشه صنعتی دچار مشکل شده بخواهند عوض کنند.

دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران، با بیان اینکه بخش دیگر از مشکلات اقتصاد صنعتی مرتبط با اقتصاد کلان و بانک مرکزی است، تصریح کرد: این مشکلات مرتبط با سیاست‌های پولی، ارزی، تنگناها، تحریم‌ها است که هر وزیری که بر سر کار بیاید این موارد تغییری نخواهد کرد و این تفکر که اگر وزیر تغییر کند می‌توان شاهد حل مشکلات پولی کشور بود، دیدگاه اشتباهی است.

شهیدی با اشاره به اینکه تمام مسایل در اختیار وزارت صمت نیست، گفت: با وجود تنگناهای مالی، تحریم و مشکلات اقتصادی، تمام بخش‌های صنعت رشد بالایی در تولید داشته و نسبت به سایر بخش‌های اقتصادی کشور، صنعت رشد بسیار خوبی در تولید داشته است.

وی ادامه داد: به عنوان فردی که نزدیک به ۳۰ سال در صنعت کشور فعالیت و حدود ۱۱ وزیر نیز در طول این مدت شاهد تغییر و جابه جایی آنها بودم و نه منصوب کسی هستم و به عنوان بخش خصوصی فعالیت می‌کنم، به عقیده بنده عملکرد فاطمی امین مطلوب بوده و دلسوزانه خود وزیر و تیم ایشان در حال کار کردن است.

شهیدی گفت: این کم لطفی نمایندگان است که در این وضعیت که دولت نیاز به ثبات داشته و به اندازه کافی دچار مشکل است، با تغییر اضافی در بخش صنعت و تجارت التهاب به بخش صنعتی کشور تزریق خواهند کرد و به مراتب وضعیت بدتر می‌شود.

دبیر انجمن صوتی و تصویری ایران، خاطرنشان کرد: بر همین اساس اگر دوستان فکر می‌کنند که انجام این استیضاح موجب بهبود شرایط می‌شود باید گفت که این استیضاح در شرایط کنونی بهم ریختگی و نابسامانی بیشتری را برای صنعت و مردم ایجاد خواهد کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.